Turystyka artykuł sponsorowany
7 lipiec 2019

Szukasz pomysłu na spędzenie wakacji?

fot. nadesłane
Chcesz znaleźć ukojenie w upalne dni, spędzić deszczowe popołudnie w niebanalnym, jedynym takim miejscu w okolicy?
Zapraszamy do zwiedzania podziemnych tras w Sztolni Królowa Luiza


Podziemna Trasa Wodna

To nasza najnowsza, hitowa atrakcja, najbardziej unikatowa i zróżnicowana trasa. To też najdłuższa tego typu podziemna trasie w górnictwie węglowym. Zobaczyć tu można podziemne porty i mijanki, a odgłosy kapiącej wody oraz panujący w całych podziemiach wyjątkowy światłocień podkreślają magię podziemi. Trasa częściowo przebywana pieszo, a częściowo podczas ponad kilometrowego spływu łodzią pod ulicami Zabrza.


Podziemna trasa rodzinna

Niezwykła przygoda, łącząca doświadczenie autentycznych podziemi kopalni i ogromnych maszyn górniczych ze świetną zabawą i nauką, dostępna już dla najmłodszych turystów (od 4 roku życia).Podziemne zwiedzanie zachwyci i zafascynuje zarówno dorosłych, jak i najmłodszych uczestników. Tylko tu można spotkać Skarbnika, opiekuna i strażnika górników, przejść przez wąskie i niskie górnicze korytarze i poczuć, jak trudna jest praca pod ziemią. Na trasie można obejrzeć ogromne maszyny wydobywające węgiel.


Podziemna trasa turystyczna

Niemal trzy godziny fascynującej, podziemnej podróży przez czas i przestrzeń, historię techniki górniczej, od pierwszych kilofów do ogromnych kombajnów górniczych. Ta trasa to wyjątkowa podróż przez niekończącą się sieć korytarzy i dawne wyrobiska, które powstały z użyciem jedynie siły ludzkich rąk. To powieść o tym, jak powstawał dzisiejszy Śląsk i jak ogromny wpływ na jego rozwój miało górnictwo węgla kamiennego. Trasa pokazuje jak ciężko i z wykorzystaniem jakich narzędzi pracowali górnicy w XVIII wieku i współcześnie. Zwiedzanie obejmuje przejście przez chodnik wykuty w całości w pokładzie węgla, a przewodnik dzieli się wieloma ciekawostkami związanymi z procesem rewitalizacji Sztolni.

Po zwiedzaniu zapraszamy do niezwykłego Parku 12C. Młodzi odkrywcy skorzystają tam z edukacyjnych instalacji, a rodzice zrelaksują się na plaży z leżakami. Park wyposażony jest także w małą gastronomię i stanowiska do samodzielnego grillowania. Tuż obok znajduje się także Park Techniki Wojskowej, gdzie macie okazję obejrzeć prawdziwy, wojskowy sprzęt, w tym autentyczny czołg T72!

Tyle wrażeń i jeszcze więcej czeka na Was w Sztolni Królowa Luiza!
  • W podziemia zapraszamy dzieci już od 4 roku życia,
  • Zalecamy odpowiedni ubiór (polar) i pełne obuwie z płaską podeszwą,
  • Ceny już od 25 zł
  • Wcześniejsza rezerwacja lub zakup biletu online są obowiązkowe. https://bilety.kopalniaguido.pl/


Wakacje w mieście? Wakacje w Zabrzu? Nie znajdziesz miejsca gdzie spędzisz je lepiej!!!

Różne osobowości jedna pasja- tworzenie wyjątkowego, kolorowego, muzycznego świata. Tym razem Julia "Julka" Trojanowska, Natalia „Natka” Klewicz i Karolina „Gefi” Gefert zagrają w sobotę, 3 sierpnia w naszym Parku 12C.

Sztolnia Królowa Luiza oraz Kopalnia Guido przygotowały specjalną ofertę:

2+1 przy zakupie dwóch biletów opiekun wchodzi za free! WIDZIMY SIĘ 3 SIERPNIA :)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
168
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tomaszowie

kiedy
2020-04-02 19:00
miejsce
Ęklawa - klub kultura kawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-05-06 19:00
miejsce
Ęklawa - klub kultura kawa,...
wstęp biletowany