Projekt Zdrowe Życie

zdjęcie: Projekt Zdrowe Życie / fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim
fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim
Tomaszowscy funkcjonariusze w miniony weekend brali udział w ogólnopolskim projekcie pod nazwą „Zdrowe Życie”. Na płycie Placu Kościuszki stanęło mobilne miasteczko zdrowia objęte Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser – Duda. Mundurowi przez dwa dni rozmawiali z mieszkańcami miasta o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przestrzegali przed różnego rodzaju wyłudzeniami i cyberprzestępczością. Zachęcali także do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informując o zasadach jej funkcjonowania.
REKLAMA

W ramach projektu mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. To ogólnopolskie przedsięwzięcie zostało przygotowane wspólnie przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Grupę PZU. Program zakłada m.in. bezpłatne specjalistyczne badania i konsultacje w Mobilnych Strefach Zdrowia, edukację zdrowotną oraz promocję programów profilaktycznych. Otwarcie strefy zdrowia w Tomaszowie Maz. zainaugurowane ostało wystąpieniem Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Pani Grażyny Ignaczak–Bandych.

Tomaszowscy funkcjonariusze na przygotowanym przez siebie stoisku edukacyjno – informacyjnym rozmawiali o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda”, o bezpieczeństwie seniorów i zagrożeniach osób młodych związanych z zażywaniem różnego rodzaju używek. Nie zabrakło także pogadanek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie że termin projektu „Zdrowe życie” zbiegł się z Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków. Stróże prawa rozdawali policyjne gadżety oraz ulotki informacyjne przestrzegające przed różnego rodzaju zagrożeniami.

asp.szt. Aleksandra Cieślak

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Tomaszów Mazowiecki
-0.3°C
wschód słońca: 07:32
zachód słońca: 15:31
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tomaszowie

kiedy
2022-12-19 19:00
miejsce
Ęklawa - klub kultura kawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-15 17:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Tkacz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Tkacz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-02 19:00
miejsce
Ęklawa - klub kultura kawa,...
wstęp biletowany