Nowy radiowóz dla policjantów z Czerniewic

zdjęcie: Nowy radiowóz dla policjantów z Czerniewic / fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim
fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim
Flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim zasilił nowy radiowóz m-ki Kia. To czwarte auto jakie trafiło do tomaszowskiej policji w tym roku. Pojazd zakupiono za kwotę ponad 120 tyś. złotych ze środków budżetowych Policji przy wsparciu samorządów gminnych z Czerniewic, Żelechlinka, Lubochni, Rzeczycy i Inowłodza. Nowy oznakowany radiowóz będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów z Komisariatu Policji w Czerniewicach.
REKLAMA

29 grudnia 2021 roku o godzinie 12:00, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęła się uroczystość przekazania policjantom z Komisariatu Policji w Czerniewicach nowego radiowozu połączona z podziękowaniami dla wójtów gmin Czerniewice, Żelechlinek, Lubochnia, Rzeczyca i Inowłódz, które wsparły jego zakup. Łączna wartość zakupu to kwota 126 567 zł. Pojazd zakupiono ze środków budżetowych Policji (51 % wartości) przy wsparciu wymienionych gmin (49 % wartości)

Nowy oznakowany radiowóz to Kia Sportage IV generacji napędzana wzmocnionym silnikiem o pojemności 1,6 litra i mocą aż 177 koni. Maksymalna prędkość jaką może osiągnąć to ponad 200 km/h. Auto wyposażone jest w napęd 4x4, manualną skrzynię biegów, klimatyzację oraz wszelkie atrybuty policyjnego radiowozu. Dodatkowo auto doposażono w duży zestaw ratownictwa medycznego R-0.

Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman podziękował przedstawicielom władz samorządowych za wsparcie zakupu i dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tomaszowskiego. Wręczył również obecnym świąteczno-noworoczne upominki.

Przekazane policjantom z Komisariatu Policji w Czerniewicach auto, to czwarty radiowóz jaki zasilił w 2021 roku flotę tomaszowskiej policji. Wcześniej przekazano policjantom do użytku nieoznakowaną Kia Sportage, oraz oznakowanę Kia Caee’d i Volkswagen Caddy.

Modernizacja floty policyjnej poprawi warunki służby policjantów, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Tomaszów Mazowiecki
13°C
wschód słońca: 06:43
zachód słońca: 18:14
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tomaszowie

kiedy
2022-10-18 19:00
miejsce
Ęklawa - klub kultura kawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-05 19:00
miejsce
Ęklawa - klub kultura kawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 18:00
miejsce
Ęklawa - klub kultura kawa,...
wstęp biletowany