9 wrzesień 2015

Wszyscy możemy pomóc Przemkowi

fot. nadesłane/ Na zdjęciu Przemek
Mały Przemek potrzebuje pomocy, konieczny jest zakup procesora mowy, aby chłopiec mógł normalnie funkcjonować i rozwijać się. NFZ deklaruje pomoc za... 5 lat. Mama chłopca szuka pomocy na własną rękę.
Koronawirus
łódzkie
221
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Otzrymalismy list od mamy, która szuka pomocy dla swojego synka, poniżej publikujemy jego treść:

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc dla mojego 4 letniego synka, Przemka Świder-Korytkowskiego.

Mój synek urodził się w 2011 r. w stanie krytycznym, w ciężkiej zamartwicy urodzeniowej, z 1 punktem w skali Apgar, z niewydolnością oddechową, zespołem aspiracji smółki, zapaleniem spojówek. Tylko walka i determinacja zarówno moja jak i mojego syna pozwoliła nam wygrać walkę o jego życie i zdrowie. Przemuś cierpi na głęboką wrodzoną wadę słuchu, wadę wzroku oraz podwyższone napięcie mięśniowe. W lewym i prawym uszku ma wszczepione implanty ślimakowe, które są ściśle powiązane z procesorami mowy. Przede wszystkim dzięki nim słyszy, mówi coraz więcej, dużo powtarza słów, a zdarza się, że i pełnych zdań. Mój syn cieszy się coraz lepszym zdrowiem, jego rozwój wyrównuje się do poziomu jego rówieśników. Jest bardzo pogodnym dzieckiem, chętnie chodzi do przedszkola i bawi się z innymi dziećmi.

W marcu 2015 r. podczas zabawy na placu zabaw, Przemkowi zgubił się prawy procesor mowy. Mimo kilkudniowych poszukiwań tego urządzenia, rozwieszenia licznych ulotek, nie udało mi się go odnaleźć. Po tym zdarzeniu rozpoczęłam poszukiwania osoby, która by oddała lub odsprzedała używany procesor mowy, który współgrałby z wszczepionymi implantami ślimakowymi u mojego synka. Niestety działania te również okazały się bezskuteczne. Nowy procesor mowy kosztuje 28 tysięcy złotych. Nie jestem w stanie we własnym zakresie pokryć tak wysokiego kosztu, nie miałam nawet pieniędzy, aby ubezpieczyć ten sprzęt… Wychowuję Przemka samotnie i moja sytuacja finansowa jest bardzo zła… Z NFZ synek otrzyma urządzenie najwcześniej za 5 lat.

Zwracam się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na zakup nowego procesora oraz jego ubezpieczenie. Proszę, pomóżcie mojemu niewinnemu synkowi. Bez pomocy osób z zewnątrz nie mam szans na uzbieranie pieniążków na procesor mowy dla syna…

Z wyrazami szacunku
Weronika Świder

Jeśli ktoś z naszych czytelników chciałby pomóc małemu Przemkowi podajemy wszelkie namiary:

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem: 20410 Świder Przemysław– darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:
KRS: 0000037904,
a w polu "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”: 20410 Świder Przemysław
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
221
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tomaszowie