14 sierpień 2022

15 osób próbowało dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi

zdjęcie: 15 osób próbowało dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi / fot. PAP
fot. PAP
15 kolejnych migrantów próbowało w sobotę dostać się nielegalnie do Polski z terytorium Białorusi – podała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna. Byli to m.in. obywatele Konga i Liberii.
REKLAMA

Do prób przekroczenia granicy dochodziło na odcinkach chronionych przez placówki SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych i w Szudziałowie.

SG podała także krótko o zatrzymaniu obywatela Mołdawii, który "miał zabrać spod granicy" trzech Syryjczyków. Szczegółów nie podano.

Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem obowiązuje – wydany przez wojewodę – zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG. Zakaz obowiązuje w całym województwie, z wyjątkiem przebiegających na rzekach odcinków granicy.

Zakaz wprowadzono po tym, gdy z końcem czerwca przestały obowiązywać przepisy o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach przy granicy z Białorusią w woj. podlaskim i lubelskim. Przepisy te były wprowadzone w związku z kryzysem migracyjnym, potem tłumaczono je również koniecznością zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w związku z budową zapory inżynieryjnej. Weszły one w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego rozporządzenia, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Stalowa zapora jest zbudowana. Trwa montaż zapory elektronicznej. (PAP)

autor: Izabela Próchnicka

kow/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Tomaszów Mazowiecki
-1.7°C
wschód słońca: 07:22
zachód słońca: 16:23
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tomaszowie

kiedy
2023-01-29 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury Tkacz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 19:00
miejsce
Ęklawa - klub kultura kawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-02 19:00
miejsce
Ęklawa - klub kultura kawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-15 19:00
miejsce
Ęklawa - klub kultura kawa,...
wstęp biletowany